Iva Lokajíčková

Viola BlacheIva Lokajíčková získala stipendium a cenu Richarda Carne na londýnské Royal College of Music, kde studovala zobcovou flétnu u Ashleyho Solomona a Juliena Feltrina. Svou hru konzultovala s dalšími špičkovými hudebníky v rámci mnoha mezinárodních kurzů. Iva vystupovala například s cembalisty Gary Cooperem nebo Davidem Wrightem. Sólově nebo v rámci komorních těles koncertovala v londýnské Cadogan Hall na BBC Proms, v St-Martin-in the-Fields nebo Handel House.
S jejím londýnským komorním vokálně instrumentálním souborem Tre fontane (s Emily Atkinson, zpěv a Isobel Clarke, zobcová flétna) se věnuje především interpretaci středověké a renesanční hudby.
Od svého návratu domů pravidelně vystupuje na festivalech v Čechách a Rakousku. S flétnistkou Michaelou Ambrosi založila duo Sonus loquelae. Její repertoár zahrnuje hudbu od středověku po současnost.
V posledních letech se věnuje výzkumu raritního druhu zobcové flétny první poloviny 19. století zvaného čakan. Koncerty s virtuosem na historické kytary Janem Tuláčkem nechávají tento nádherný romantický nástroj znovu zaznít.
Iva vyučuje zobcovou flétnu na Mezinárodní konzervatoří Praha. Je velmi vděčná za podporu panu Philipovi Carnemu, panu Bernhardu Mollenhauerovi a Tudeley Festivalu.
Více na: http://www.ivalokajickova.com/