Felix Schwandtke

Viola Blache

Bas Felix Schwandtke se pohybuje s velkým nadšením v široké oblasti staré hudby. Spolupracuje s řadou evropských souborů, jako například s De Nederlandse Bachvereniging pod vedením Josa van Veldhovena, Concerto Copenhagen pod vedením Larse Ulrika Mortensena nebo s vratislavským barokním orchestrem pod vedením Andrzeje Kosendiaka. Kromě toho řadu let spolupracuje s ředitelem Internationalen Bachakademie Stuttgart Hansem-Christophem Rademannem. Jako sólista se podílel na souborné nahrávce Heinricha Schütze (vydavatelství Carus 2018).
Dlouholetá umělecká spolupráce ho pojí s dirigenty Manfredem Cordesem, Hermannem Maxem, Andreasem Speringem nebo Ludgerem Rémy a s režisérem a barokním tanečníkem Milem Pablem Mommem.
Z jeho operních úspěchů jmenujme např. angažmá ve Státní opeře v Hamburku v inscenaci s hudbou Carla Gesualda (režie: Calixto Bieito, 2017), nebo roli Bogdanowitsche v Lehárově Veselé vdově v Semperoper Dresden (2014/15). Vvystoupil také ve světové premiéře komorní opery Mise en abyme / Reflexe Lucia Ronchettiho (režie Axel Köhler). Podílel se také na moderní premiéře barokní opery Sardanapalus od Christiana Ludwiga Boxberga v Ekhof-Theater Gotha, která byla prestižní ročenkou „Opernwelt“ označena za objev roku 2012.
Felix Schwandtke se také intenzivně věnuje současné vokální hudbě. Je členem nekonvenčního souboru AuditivVokal Dresden. Je žádaným sólistou soudobých inscenací (světová premiéra Königliche Membranwerke - Nomictic Solutions na mnichovském bienále nebo's Das brave Schneiderlein od Wolfganga Mitterera ve Staatsschauspiel Dresden).