Bettina Zimmermann

Anicka foto„Bettina Zimmermann je umělkyně, která se již desítky let věnuje kultuře a umění. Upozornila na sebe četnými výstavami a návrhy ve veřejném prostoru a její tvorba osciluje mezi různými materiály, sklem, keramikou nebo papírem a pohybuje se mezi uměleckými žánry malby, sochy a performance. Revitalizace zříceniny zámku Batzdorf na celostátně uznávaný umělecký a kulturní prostor vyzdvihuje Bettinu jako umělce jako tvůrce životního prostoru, který se snaží uvést lidi, přírodu a kulturu do souladu.

Bettina Zimmermann se narodila v roce 1957 a vyrůstala v uměleckém prostředí rodiny Paula a Ino Zimmermannových v Lipsku. Od útlého věku se učila umělecky vyjadřovat, deset let navštěvovala Mezinárodní hudební školu v Lipsku (s partnerskými městy v Praze, Varšavě, Rize a Tallinnu) na katedře výtvarného a užitého umění (malba/grafika a keramika) a poté se vyučila technickou kreslířkou a tři roky pracovala v oblasti designu zeleně. Přitom objevovala tvůrčí sílu přírody, která jí inspirovala při navrhování zahrad a plánování výsadby. Současně se čtyři roky věnovala večernímu studiu na Akademii výtvarných umění v Lipsku v oborech malba/grafika, akt a sochařství. Na Fachhochschule für Werbung und Gestaltung v Berlíně absolvovala v roce 1981 obor veletržní a výstavní design.

V roce 1978 se jí narodil syn David Emanuel a v roce 1979 dcera Anna Theresa. V roce 1987 se přestěhovala z Berlína na zámek Batzdorf (nedaleko Míšně) a byla iniciátorkou proměny zámku Batzdorf ze zříceniny na kultovní kulturní místo v Sasku. Od té doby k jeho rozvoji přispívá svými uměleckými dovednostmi i odbornými znalostmi. Bettina Zimmermann je členkou BBK (Bund Bildender Künstler) a od roku 1988 je umělkyní na volné noze.“

Dr. Michael Wächter