Viola Blache

Viola Blache

Zpěv Violy Blache vyniká citovostí a muzikalitou. Vyrůstala v Lipsku, městě prodchnutém duchovní hudbou, kde se také formovala její láska ke zpěvu a staré hudbě. V současné době zdokonaluje své výrazové možnosti v interdisciplinárním jevištním projevu na konzervatoři v Amsterdamu pod vedením Xenie Meijer. V následující sezóně vystoupí jako sólistka ve Vánočním oratoriu J. S. Bacha a Brockes-Passion R. Keisera se souborem v Concertgebouw Amsterdam pod vedením Shunske Sato.

Vedle oratorního a písňového repertoáru se Viola věnuje převážně renesanční a barokní sólové i komorní hudbě. Spolupracuje s řadou souborů specializujících se na historicky poučenou interpretaci a pravidelně hostuje jako sólistka na festivalech staré hudby, mezi nimi například Bachfest v Lipsku nebo Stuttgartský hudební festival.
Ze scénických vystoupení, které Violu moc baví, jmenujme například titulní roli v Pergolesiho opeře Lo frate`nnamorato v italské Guardiagrele. Je finalistkou a vítězkou XX. Mezinárodní Bachovské soutěže v Lipsku 2016 a Mezinárodní Telemannovské soutěže 2017.
Stále více se také Viola zaměřuje na interpretaci soudobé hudby. Zpívala kupříkladu Šest tureckých lidových písní od holandského skladatele Thea Loevendie v Muziekgebouw v Amsterdamu nebo v sezóně 2018/2019 účinkovala v produkci De Blinden (LOD muziektheater Gent) v Národním divadle v Bruselu).

Pravidelně také vystupuje se svým vokálním souborem Sjaella, který založila se svými přáteli již v dětství a získala s ním řadu ocenění. Je také členkou Collegium Vocale Gent (Philippe Herreweghe) a v současné době připravuje projekty se sólovým ansámblem Vox Luminis (Lionel Meunier) a se souborem Niederländische Bachvereinigung.

https://violablache.com/